15 februari 2025

Expositie 11 januari t/m 15 februari

Van 11 januari t/m 15 februari 2025 exposeerden Marlene van Alphen, José Donatz, Marion van Bergen en Loes Kolmeijer. De feestelijke opening vond plaats op zaterdag 11 januari om 11:00 uur door Paul Vermeulen, voorzitter van de werkgroep ‘Beeldende kunst in de Nobelaer’. 

Meer info over exposities
Expositie 11 januari t/m 15 februari
15 februari 2025

Over de expositie

Marlene van Alphen, 1951, Leopoldville en al lang woonachtig in Etten-Leur, opleiding RHBS en TU Delft Bouwkunde, richting Architectuur, maakte daar al kennis met de verschillende schilderstechnieken. Na haar afstuderen, heeft Marlene het schilderen weer opgepakt en is zij ongeveer 15 jaar geleden begonnen met het werken met klei. Dit voelde voor haar als “thuiskomen”. 

Alle opgedane kennis over vormgeving, compositie en kleurgebruik komen hierin samen en de architectonische achtergrond is duidelijk terug te vinden in haar werk. Ze werkt zowel met klei als met porselein, wat ieder zijn eigen uitdagingen kent.  “Er is niets heerlijkers dan met je handen in de klei”. 

Marlene doet ieder jaar mee aan de Open Atelier Route Etten-Leur. In 2025 neemt ze deel aan de Coulorfield Performance, dat in Groesbeek plaatsvindt.

José Donatz, Gouda 1966, thans woonachtig in Etten-Leur. José kan in fotografie haar passie voor kijken en luisteren combineren met een dosis creativiteit. Deze combinatie geeft niet alleen veel energie, het maakt ook dat ze gewaardeerd wordt en veel complimenten krijgt over de werkwijze en de resultaten daarvan. 

Een sterke kant van haar is het maken van spontane en ongedwongen foto’s. De basis voor elke foto is een verhaal en dat wil ze met haar foto’s vertellen. Bij het zien van een foto heeft de kijker zijn eigen verhaal dat een eigen unieke waarde kan hebben. José gaat vooraf in gesprek en luistert naar de opdrachtgever en dat leidt tot vertrouwen. Vervolgens brengt ze de mensen of objecten in beeld net zolang tot ze tevreden is met het resultaat. Ze beschikt over een professionele fotostudio. 

José draagt deze expositie op aan haar man Peter Donatz die op 2 februari 2024 is overleden.

Marion van Bergen, Breda 1955, woonachtig in Zundert, opleidingen schilderen en tekenen en Vrije 
Grafiek aan het IKO te Hoogstraten, Marion heeft zich helemaal toegelegd op het maken van houtsneden en dan vooral in de reductietechniek.. Deze techniek maakt het mogelijk kleur te drukken, waarbij de kleuren zich als het ware opstapelen en elkaar beïnvloeden. 

Voor iedere kleur wordt met gutsen, van de afbeelding op de drukplaat, dat gedeelte weggehaald dat de desbetreffende kleur moet behouden. Daarna wordt er door een pers weer een nieuwe kleur gedrukt. Zo kunnen er tot wel 12 drukgangen nieuwe kleuren worden toegevoegd. 

Marion maakt ook steendrukken en lithografie voor het Nederlands Steendruk Museum in Valkenswaard. Ze werkt graag in series, zoals “Uit mijn moeders kast” en “Verzameld”, waarvan hier een gedeelte wordt tentoongesteld.

Loes Kolmeijer, Schiedam 1954, woonachtig in Rucphen. Opleiding: Kunstacademie IKO, Hoogstraten, 2 jaar kunstexploratie, de opleidingen tekenkunst en schilderkunst. Ze werkt bij diverse 
ateliers waar ze de nodige inspiratie vindt. 

Loes werkt voornamelijk met houtskool, Siberisch krijt en conté. Ook zoekt Loes graag naar dragers 
die haar werk versterken om tot een interessant beeld te komen. Ze gebruikt thema’s zoals de natuur waarop de elementen invloed hebben zoals strandpalen, rotsen, zand, schuim op het strand of reflectie op het water. Zo gebruikt Loes eigen foto’s of foto’s uit kranten en tijdschriften en stelt dan met meerdere foto’s en eigen tekenwerk een beeld samen. 

Onlangs maakte Loes een serie over het thema klimaatverandering / opwarming van de aarde. Nu is 
zij bezig met structuren uit de natuur zoals schors en bomen.

Kies een taal